Logopedia

logopeda

Wady wymowy mają znaczący wpływ na komfort życia i rozwój dziecka. Jeżeli zauważyłeś, że twoje dziecko wymawia pewne głoski lub słowa inaczej niż jego rówieśnicy , warto zaprowadzić je do sprawdzonego logopedy . Pamiętajmy, że nieleczona wada wymowy nie tylko stale się pogłębia, ale może również negatywnie odbić się na wynikach w nauce oraz może wprawiać dziecko w coraz większe kompleksy.

Diagnoza

Sformułowanie diagnozy ma oczywiście ogromne znaczenie dla rodziców. Zwykle nie podejmują oni działań terapeutycznych, dopóki nie usłyszą nazwy występującego u dziecka zaburzenia.

Ważne jest, by mieć świadomość, że brak jednej umiejętności zmienia warunki rozwoju pozostałych funkcji, czasem uniemożliwiając dalszy ich rozwój. Wszystkie sprawności z poszczególnych zakresów, opanowywane przez dziecko w pierwszych latach życia, są źródłem jego umiejętności poznawczych, emocjonalnych i społecznych.

Najistotniejsza jest decyzja o natychmiastowym podjęciu terapii.

Jak to wygląda ?

Specjalista na pierwszym spotkaniu przebada pacjenta i oceni, z jaką wadą wymowy się zmaga. Pozwoli to w skuteczny sposób wybrać formę terapii. Do każdego dziecka konieczne jest indywidualne podejście. Sposób prowadzenia zajęć logopedycznych, wyznaczają takie czynniki jak wiek dziecka i rodzaj zaburzenia. Leczenie zaburzeń komunikacji językowej odbywa się u nas w przyjemnej i bezstresowej atmosferze. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę.

Cele terapii logopedycznej :

  • usuwanie zaburzeń mowy (wad wymowy, jąkania itp. )

  • przywracanie mowy w przypadku jej utraty (tzw. afazji)

  • stymulowanie rozwoju mowy i wyrównywanie opóźnień tego rozwoju

  • podnoszenie sprawności językowej

Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko robiło postępy, a wada wymowy została wyeliminowana lub zminimalizowana, pomóż nam abyśmy mogli pomagać.