Transport szynowy. Spotkanie robocze

Po kilku miesiącach przerwy wracamy do aktywnego działania w mieście. Mamy za sobą ogromną inwestycję, która pochłonęła kilkaset milionów złotych i przy okazji paraliżowała skutecznie poruszanie się po łódzkich drogach. Mowa oczywiście o trasie W-Z, która powstała aby sprawniej przemieszczać się z dzielnicy Widzew na osiedle Retkinia. Nie będziemy oceniać tej inwestycji, pozostawiam ją dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, gdyż  to My za nią zapłacimy.

Transport szynowy. Plan zagospodarowania miasta.

W dniu dzisiejszym tj. 27 stycznia 2016 roku o godzinie 18 Ruch Naprawy wraz ze Stowarzyszeniem Wolne Miasto Łódź spotyka się w biurze europosła Michała Marusika  przy ulicy Wólczańskiej 118 (wejście od ul. Mickiewicza). Na spotkaniu również będzie obecny łodzianin, społecznik Grzegorz Gembalski.

Na to spotkanie zapraszamy osoby chętne do intensywnej pracy (potrzebujemy pomocy w zrobieniu prezentacji, grafik, animacji), które będą chciały dorzucić swoją „cegiełkę” do rozwoju naszego miasta. Wszyscy wiemy, że Łódź w zastraszającym tempie się wyludnia. My, obywatele miasta Łodzi musimy wziąć odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i działać wspólnie na wielu płaszczyznach, aby nasze miasto nie podzieliło losu amerykańskiego Detroit. Prognozy są niepokojące i za około 15 lat liczba mieszkańców może oscylować w okolicach pół miliona.

Zaczynamy od przedstawienia naszych pomysłów dotyczących rozbudowy transportu szynowego w Łodzi w taki sposób, aby praca na Widzewie dla osoby mieszkającej na Teofilowie nie powodowała podróży przekraczającej 2 godziny. Plan jest bardzo ambitny, kosztowny, ale niosący ze sobą olbrzymie korzyści w przyszłości. Staniemy się prekursorem takich rozwiązań w Polsce, transport szynowy weźmie na siebie główny ciężar transportu zbiorowego w Łodzi, a autobusy będą jednostkami pomocniczymi, służącymi do rozwożenia mieszkańców po osiedlach.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy osoby chętne do aktywnej współpracy posiadające odpowiednie umiejętności i wiedzę, którą chciałyby się podzielić dla dobra przyszłych pokoleń. Potrzebujemy grafików, animatorów, aby nasz projekt był możliwy do zaprezentowania mieszkańcom w przystępnej formie, tak aby uzyskał szerokie poparcie społeczne.

Select Language
%d bloggers like this: