Rozkłady jazdy dla Łodzian a nie urzędników

Z uwagi na niedopasowane rozkłady jazdy dla pracowników jednej z zagranicznej korporacji działającej na terenie miasta Łodzi zdecydowaliśmy się na naszą interwencję. Doszliśmy do wniosku, że należy zainterweniować, ponieważ większość pracowników miała kłopot zarówno z dojazdem do pracy i powrotem do domu z pracy. Firma ta zatrudnia około 300 pracowników, którzy pracują na dwie zmiany (w godzinach 6-14, 14-22) od poniedziałku do piątku.

Rozkłady jazdy co dalej?

Pismo, które złożyliśmy trafiło na dziennik, jednak odwiedziliśmy również naczelnika wydziału transportu publicznego i parkowania Adama Ciszewskiego, który po zapoznaniu się z naszym pismem stwierdził, że będzie trzeba zmienić rozkład całodniowy linii 77, ponieważ nie da się wyeliminować tego problemu regulacją pojedynczych kursów. Dostaliśmy informacje, że zmiany te nastąpią przy okazji tworzenia rozkładów jazdy we wrześniu z uwagi na koniec okresu wakacyjnego i powrotu młodzieży do szkół.

Kliknij, aby wyświetlić pismo

Dodatkowo Ruch Naprawy poinformował o konieczności zmiany kategorii drogi ulic Manewrowej i Technicznej. Zmiana z kategorii drogi wewnętrznej na przynajmniej gminną doprowadzi do konieczności odśnieżania ww. ulic i chodników przez miasto. Kopia tego pisma trafiła w ręce Małgorzaty Ożegalskiej, która jest zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi oraz poinformowana została kierowniczka oddziału ds. oczyszczania Roksana Banahowicz. Urzędniczki były delikatnie zdziwione, że mówimy o śniegu w środku lata, jednak odpowiedzieliśmy, że reagujemy na tyle wcześnie by już tej zimy pracownicy firm okolicznych mogli w normalny sposób docierać do przystanków autobusowych nie brodząc po kolana  w śniegu. Dzięki odśnieżonym ulicom w odpowiedni sposób autobusy nie będą ulegały opóźnieniom z uwagi na unieruchomienie pojazdu ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne.

Patrzymy na ręce

W tym momencie jako Ruch Naprawy będziemy monitorować sprawę, aby bezdusznie nie została zakopana w urzędniczych szufladach. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszych wniosków z uwagi na liczbę obywateli naszego miasta zainteresowanych dopasowanym, punktualnym kursowaniem autobusów linii 77. Mamy nadzieje, że chęci do pracy dla obywateli nie zabraknie miejscowym urzędnikom i dzięki temu wiele osób będzie zadowolonych ze zmian, które powinny nastąpić już we wrześniu.

Select Language
%d bloggers like this: