Radni bezradni z Platformy rzekomo Obywatelskiej budzą się ze snu.

Tysiące razy pisałem w mailach, na FB,  w grupie Łódzki Tramwaj Metropolitalny i Komunikacja w Łodzi jak również w swoim programie wyborczym w wyborach samorządowych w 2014 roku do Rady Miejskiej Łodzi, że potrzebny jest plan rozbudowy i odbudowy infrastruktury tramwajowej oraz przemodelowania całego układu transportowego miasta Łodzi tak by transportowi szynowemu nadać rolę wiodącą, a komunikacji autobusowej uzupełniającą i że poziom dofinansowania jaki Łódź uzyskała na zakup nowych tramwajów jest żenująco niski bo tylko 40% podczas gdy można dostać 85%, a nawet do 95% za dodatkowe walory ekologiczne oraz innowacje techniczne.

Mało tego, nawet wstępnie zaproponowałem koncepcję nowego układu komunikacji zbiorowej w Łodzi. Jednak lekceważono moje apele oraz programy ze względu na zadufanie i brak pokory względem wyborców (czytaj pracodawców).

Nagła zmiana nastąpiła od wyborów prezydenckich gdzie Paweł Kukiz uzyskał 20,88% głosów i blady strach padł na nieudaczników zasiadających w radzie miejskiej.

Co na to radni bezradni?

Nastała panika w PO i innych partiach, po niewczasie „dochodzą do głosu” merytoryczne argumenty na które przedtem nie było miejsca, bo Komorowski był jedynym słusznym i zwycięskim kandydatem na prezydenta, a stołki w ratuszu wydawały się przyklejone do większości pośladków.

Od momentu kiedy jedyny słuszny lider został zmuszony do odejścia, włączyło się kombinowanie jak przypochlebić się temu niestabilnemu emocjonalnie elektoratowi który nie ma pojęcia co jest dla niego najlepsze, w wyniku czego może nie wybrać jedynie słusznego składu Ratusza na następna kadencję nic nie robienia, lub ośmielony sukcesem wykombinuje jakieś referendum odwoławcze.

Poniżej przykład bardzo spóźnionej interwencji w sprawie planów wykorzystania środków unijnych na transport szynowy w Łodzi po nagłym przebudzeniu wywołanym bolesną porażką i widmem nachodzącej klęski totalnej.

Pani radna powielając moje słowa stworzyła bardzo spóźnioną interpelację.

Pani Urszula Niziołek – Janiak napisała interpelację w sprawie planów wykorzystania środków unijnych na transport szynowy informując o wysokości środków jakie Unia przeznaczyła na realizacją w/w celu oraz maksymalny stopień dofinansowania, to co napisała w interpelacji wiadomo nie od dzisiaj,  nie jest to w żaden sposób odkrywcze.

Gdzie zatem do tej pory była Pani Radna z PO?!!!

Kliknij aby przeczytać treść interpelacji.

Radna powołuje się na przykłady innych miast, między innymi Olsztyna który rozbudowuje swoją sieć tramwajową korzystając ze środków unijnych co jest nam doskonale wiadome.
Wiadomo powszechnie jak są wydawane pieniądze na transport szynowy w Gdańsku, Szczecinie, Warszawie oraz innych miastach. Wiadome jest również iż miasto Tychy było w stanie uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 85% na zakup autobusów zasilanych gazem ziemnym mimo iż nie jest to tak wysokim priorytetem jak transport szynowy.

To powinno stanowić przykład dla naszych niezbyt udolnych włodarzy, jak wykorzystywać środki unijne w sposób maksymalny.

Jednak najbardziej porażające jest to iż nikt w Ratuszu nie ma pojęcia jak powinien wyglądać układ komunikacyjny miasta Łodzi. Widać tylko doraźne wielkie inwestycje polegające na szybkim i bezmyślnym wydawaniu pieniędzy.

Pomysły na to co powinno być zrobione w w/w zakresie nie wykraczają po za jedną kadencję, podczas gdy rozwój komunikacji publicznej w Łodzi wymaga opracowania spójnej koncepcji oraz konsekwentnej  jej realizacji przez kolejne 20 lat.

Natomiast odpowiedź wiceprezydenta Łodzi jest żenująco bezpłciowa. Niestety tacy ludzie nami rządzą bo im na to pozwolono oddając na nich swoje głosy, siebie wykluczam bo na nich nie głosowałem.

Kliknij aby przeczytać żenującą odpowiedź Wiceprezydenta Łodzi
 
Select Language
%d bloggers like this: